başakşehir emlak portalı, başakşehir rehberi, başakşehir satılık daire, başakşehir, haberler, başakşehir 1,2,4,5 etap satılık daire, sular vadisi, oyakkent, misstanbul evleri,başakşehir yerleşim planı haritası,basaksehir satılık daire,kayabaşı merkez toki satılık,başakşehir 5.etap satılık, başakşehir 4.etap 2.kısım satılık,misstanbul satılık daire,kayabaşı toki,kiptaş kayabaşı merkez. başakşehir ilçesi,başakşehir belediyesi emlak vergileri,başakşehir villaları,başakşehir emlakçıları,başakşehir metrokent, başakşehir deprem konutları,Başakşehir,başakşehir,Başakşehir Belediyesi,Başakşehir,Bahçeşehir,Altınşehir,Başakşehir Vadi, Başakşehir Gölet, Bahçeşehir Gölet, Sular Vadisi,Basaksehir, Gayrimenkul Ara, Arsa, Arsa Ara, Arsa Arama, Arsa Ariyorum, Arsa Arıyorum, Arsa Emlak, Daire, Devir, Emlak Ariyorum, Emlak Arıyorum, Emlak Dünyası, Emlak Gayrimenkul, Emlak Hizmetleri, Emlak Kredisi, Emlak Ofisi, Emlak Ofisleri, Emlak Piyasası, Emlak Satış
Anasayfa    
EMLAK ARAMA    
FAYDALI LİNKLER    
Sizin fotoğraflarınız    
İletişim    BAŞAKŞEHİR İLÇESİ MERKEZ KAYABAŞI TOKİ SATILIK VE KİRALIK İLANLARINIZI " Kayabaşı merkez TOKİ "BÖLÜMÜNDEN ÜCRETSİZ OLARAK VEREBİLİRSİNİZ. basaksehiremlakportali.com    

 
 

Üye Girişi


Kullanıcı Adı: 
Şifre: Şifremi Unuttum
Uye Ol!
 Haberler

   
BAŞAKŞEHİR 4. ETAP SEÇİME GİDİYOR ! (Yazı dizisi) BÖLÜM-1

Bir grup Başakşehir sakini Başaksehir sofrasında bir araya gelerek 4.etap site yönetimi seçimleri yapılması konusunda bir toplantı düzenledi.

Başakşehir 4.Etap site sakinlerinden bir grup Başak sofrası adlı restoranda bir araya gelerek site yönetimi konusunda genel görüşme başlattı.Bu güne kadar var olan hoşnutsuzluğun üstüne asansör ek bütçesi adı altında bir takım afaki değerlendirmeler sonucu oluşturdukları bedelleri talep etmeleri bardağı iyice taşırmış görünüyor. Toplantıya 50 civarında bloktan 75 kişi katıldı.Genel şikayetlerin ardından seçime gidilmesi için yapılacak basın bildirisinin yerinin ve zamanının daha sonra ilan edileceği bildirilerek toplantıya son verildi.Katılanlara ayrıca konuyu özetleyen bir bildiri dağıtıldı.
BİLDİRİYİ AYNEN YAYINLIYORUZ.
DUYURU
4.ETAP,SEÇİME GİDİYOR
SAYIN SİTE SAKİNLERİ;634 SAYILI KAT MÜLKİYETİ KANUNU'NUN 73 VE GEÇİCİ 2. MADDELERİ UYARINCA,SİTEMİZ GİBİ TOPLU YAPILARDA, YÖNETİMİN KAT MALİKLERİ TARAFINDAN YAPILMASI GEREKMEKTEDİR. ANILAN YASA MADDELERİ UYARINCA MEVCUT GEÇİCİ YÖNETİMLERİN GÖREVLERİNİ KAT MALİKLERİNE DEVRETMELERİ YASAL BİR ZORUNLULUK OLDUĞU GİBİ KAT MALİKLERİ AÇISINDAN DA SİTELERİNİN YÖNETİMİNİ KENDİLERİNİN YAPMALARI YASAL BİR HAKTIR. BİLDİĞİNİZ ÜZERE 4. ETAP SİTE YÖNETİMİ BU YASAL ZORUNLULUĞA RAĞMEN,HALEN YÖNETİMİ KAT MALİKLERİNE DEVRETMEMEKTEDİR.BİZLER SESSİZ KALDIĞIMIZ SÜRECEDE DEVRETMEYECEKTİR.BİZ KAT MALİKLERİ OLARAK,YASAL HAKKIMIZI KULLANMAK VE SİTEMİZİ KENDİMİZ YÖNETMEK AMACIYLA BİR AN EVVEL SEÇİM YAPILMASINI İSTİYORUZ.SEÇİM VE SEÇİLMİŞLERLE YÖNETİLMEYİ İSTEMEK EN DOĞAL HAKKIMIZDIR. BU AMAÇLA GENİŞ KATILIMLI BİR BASIN DUYURUSU YAPILACAKTIR.SİZDE SEÇİM İSTİYORSANIZ, YERİ VE ZAMANI BİLAHARE BİLDİRİLECEK,BU TOPLANTIYA KATILINIZ VE HAKKINIZI ARAYINIZ. SAYGILARIMIZLA... --------------------------------------------------
YAZI DİZİSİ
BÖLÜM 1
Yerleşime açıldığı 2001 yılından itibaren;Kiptaş adına o günlerdeki adı Boğaziçi konut aş olan bu gün ise Yönetim aş. olarak isim değiştiren ve İBB'nin iştiraki olan ancak aynı yapısını ve yönetim mantığını devam ettiren yönetim şirketi tarafından yönetilmeye devam edilen Başakşehir 4. Etap site yönetimi'ne karşı tepkiler artarak devam ediyor.
Hafıza-i beşer nisyan ile malüldür
Şimdi geri dönüp 2001 yılından 2004 yılı Ocak Ayında yapılan son temsili temsilciler kuruluna kadar olan mücadele dönemini yukarıdaki atasözünü dikkate alarak bir hatırlayalım.
Kiptaş’ın 1998 yılı 4.Etap 1. kısım satış kampanyasından ev alanlar Feshane’de yapılan kura çekimi sonrası blok ve dairelerini öğrenip biran önce yerleşme sevinci ve ev sahibi olmanın verdiği mutluluk heyecanıyla taşınacakları günü sabırsızca beklemeye başladılar. Nihayet anahtarlar alındı taşınma derken site yönetimiyle tanıştılar. İlk ödemeler elektrik su doğalgaz abonelikleri oldu. Daha sonra o gün ödenen paraların resmi harçlar sonrası kalan miktarlarının bir kuruşunun dahi site yönetiminin bütçesinde görünmediğini ancak 3 yıl sonra öğrendik. Blok temsilciliği müessesesi varmış onuda öğrendik ve temsilci olduk genel kurul varmış çağrıldık gittik bakalım dedik bu nemenem bir şeydir. Öyle ya ilk defa sitede oturuyoruz hiçbir şeyden haberimiz yok birileri sahnede bizde eski açık hava sinemalarında olduğu gibi (o zamanın tahta sandalyeleri vardı ) karşısına dizildik ve plastik sandalyelerde dinlemeye başladık.(İyi ki sandalyeler plastikmiş beklide kasten koydular. İlerleyen toplantılarda o sandalyeler yönetim kurulu ve tüm idarecilerin üzerine atıldı).
YOĞUŞMA BOŞUNA BOĞUŞMA
4.ETAP 1.kısımdan daire alanlar teslim sonrası hemen evlerine taşınmaya başladı.Müteahhitten;sırası gelen anahtar alıp yerleşmeye devam etti.Kış olması evlerde ciddi bir rutubet ve terleme sıkıntısı meydana getirdi.Dilimize yeni bir kelime girdi yada bizler ilk orada öğrendik."YOĞUŞMA" boşuna boğuşma yapacak birşeyin yok.Özellikle kuzeye bakan cephelerde inanılmaz sıkıntılar baş gösterdi.İnsanlar salonlarını,yatak oadalarını veya çocuk odalarını kullanamaz durumdaydılar.Şikayetler gittikçe artıyor ve ilk temsilciler kurulunda gündem böylece başlıyor.YOĞUŞMA. Eeee çaresi ne?Ömür boyu bununla mı boğuşacağız veya yaşamaya çalışacağız.İnşaat teknolojinizde bir sıkıntı veya birtakım eksik yanlış uygulamalar var kardeşim bir akıllı çıkıp bunu anlatsın da bilelim çoluk çocuk zatürre akciğer hastası olmaya başladı.İlk genel kurul dedik ya hepimiz cahiliz ya verilen cevap çok enteresan."Dışarısı çok soğuk siz içeride oturup çok nefes alıyorsunuz alıp verdiğiniz nefes rutubet yapıyor camlarınızı açın dairenizi havalandırın"Tabii bu konuşma temsilcilerin üstüne soğuk duş etkisi yapar.Artık yer yer itirazlar karşı çıkışlar tartışmalar ilk kıvılcımlarını çakmaya başlar.Hiç kimse bu ilk toplantıda bu ilk kıvılcımların mevcut yönetim kurulunu toptan götüreceğini düşünemezdi ve bilemezdi.
DEVAM EDECEK.....


Bu Haberi Yazdır - Bu Haberi Arkadaşına Öner  Yorumlar    
Henüz bir yorum yapılmamştır.
Adınız:
Yorumunuz:

Başakşehir Rehberi


Başakşehir özgürlük meydanı

Başakşehir ilçesi ile ilgili olayları, etkinlikleri, düğün dernek haberlerini, sitelerle ilgili haberleri,dilek ve şikayetlerinizi, HER ÇEŞİT HABERİ BİZE YOLLAYIN...BURADA YAYINLAYALIM.İlçemizin herhangi bir mahallesinden haber muhabirimiz olabilirsiniz.
Yasalarda suç sayılmayacak her tür haber için bu özgür alan size ayrılmıştır.

ilhanbayrak@basaksehiremlak
portali.com


Site İçi Arama ve İstatistikler

Site içi aranacak kelimeyi yazın

 

Günlük ziyaret sayısı

Bugün Çoğul : 46
Bugün Tekil : 23
IP : 54.196.5.6

Anket

.
Bu ankete 4 kişi katıldı
.  

Diğer Anketler

Emlak İlanları Çok Okunanlar

1 - BÜYÜKÖMERLER EMLAK METROKENT 500 16 16
2 - BÜYÜKÖMERLER EMLAKÇILIK 212 488 49 49
3 - TURYAP 1 ETAP
4 - Turyap Kiptaş1
5 - Abdullah emlak
6 - İdeal Emlak
7 - DİNDAROGLU EMLAK
8 - ALTIN EMLAK METROKENTÇARŞI TEMSİLCİLİĞİ
9 - REMAX EXTRA 2
10 - Vizyon emlak danışmanlık


Copyright © 2006 BASAKSEHIREMLAKPORTALI.COM

Online Kişi Sayacı

emlak